Ga direct naar de inhoud Ga direct naar de filters Ga direct naar de footer

Transportonderneming maakt gebruik van rode diesel

De Douane is op 1 november bij een controle gestuit op een transportonderneming in de gemeente Zutphen die voor haar vrachtwagens gebruik maakte van rode diesel. In de loods van de transportonderneming stond een grote voorraad rode diesel. Ook was een vulinstallatie aanwezig waarmee de vrachtwagens getankt konden worden. De rode diesel is ongeveer € 0,50 cent per liter goedkoper dan de toegestane witte diesel. Deze brandstof is in Nederland verboden. Het gebruik van rode diesel is concurrentie verstorend.

De FIOD is, gezamenlijk met de Douane, direct een strafrechtelijk onderzoek gestart onder leiding van het Functioneel Parket. Bij de doorzoeking is beslag gelegd op administratie, een pompinstallatie en tien containers van 1000 liter met rode diesel. Bij het controleren van de brandstoftanks van de trekkers in de hal en op het eigen parkeerterrein zijn zes vrachtwagentrekkers aangetroffen die hun tanks gevuld hadden met rode diesel. Deze tanks zijn leeggepompt en ook deze rode diesel is inbeslag genomen.

De Douane heeft vervolgens trekkers die in de directe omgeving van de transportonderneming op de openbare weg stonden gecontroleerd. Ook hier is vastgesteld dat tanks van een aantal trekkers waren gevuld met rode diesel. Deze rode diesel heeft de Douane inbeslag genomen.

Voor informatie: Wietske Visser, 06 - 18 60 77 61
fiod.persvoorlichting@belastingdienst.nl

Categorie